Złamania kończyn dolnych, urazy kręgosłupa, stwardnienie rozsiane. To tylko kilka chorób, które wymuszają na chorym spędzenie znacznej ilości swojego czasu w łożku. Niestety, ani czasu ani diagnozy lekarskiej cofnąć nie można ale za to można uczynić proces rehabilitacji i spędzenia długich dni w łóżku przyjemniejszym. 

Łóżko z elektryczną regulacją zapewnia większą swobodę

łóżka ortopedyczne elektryczneNie oszukujmy się, ograniczone możliwości ruchu to nic przyjemnego. Szczególnie jeśli znaczna część ciała jest wyłączona z możliwości ruchu. W takich momentach, łóżka ortopedyczne elektryczne, jest nieocenioną pomocą zarówno dla chorego jak i dla jego opiekuna. Dzięki elektrycznej regulacji, chory może sam w każdej chwili dostosować sobie kąty nachylenia materaca, w zależności od własnych preferencji lub sytuacji. Jest to szczególnie pomocne w momencie jedzenia lub ćwiczeń rehabilitacyjnych. Oprócz regulacji, najczęściej w trzech lub czterech płaszczyznach, tak specyficznie skonstruowane łóżko dzięki specjalnemu materacowi zapobiega powstawaniu odleżyn, tworzących się w miejscach  kontaktu ciała z materacem. Jest to szczególnie ważne, gdyż ich powikłania mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Kolejną niesamowicie istotną funkcją jest możliwość zamontowania wielu urządzeń, które rozszerza wachlarz ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dzięki temu, chory jest w stanie szybciej dojść do pełni sprawności oraz ćwiczyć dużo częściej.

Specjalne łóżko w przypadku poważnych chorób, które znacząco ograniczają możliwości ruchowe jest nieoceniona pomocą. Chory, może poczuć się bardziej komfortowo, oraz korzystać z wielu narzędzi, które umożliwiają mu szybsze dojście do zdrowia. Dla opiekuna z kolei jest to ulga, gdyż chory staje się bardziej niezależny. Jedynym minusem zdaje się być cena, natomiast jeśli jest ona zbyt wysoka warto rozważyć wypożyczenie takiego łóżka.