Każdego dnia wysyłamy i odbieramy całą masę przesyłek kurierskich – postęp technologiczny oraz nasza wygoda doprowadziły do tego, że niemal wszystkie zakupy robimy aktualnie przez internet. Dlatego właśnie wszelkie firmy kurierskie nie mogą z pewnością narzekać na brak pracy. Tak naprawdę jedynym, co może im doskwierać może być brak personelu oraz brak paliwa…

Zbiorniki dla firm przewozowych

zbiornik na olej napędowy dwupłaszczowyWydawać by się mogło, że praca kuriera polega na jeżdżeniu od domu do domu oraz od stacji do stacji benzynowej w celu uzupełnienia paliwa. Tymczasem jest zupełnie inaczej – coraz częściej możemy spotkać się z tym, że firmy kurierskie dysponują własnym zapasem paliwa. Jak jednak jest ono przechowywane? Odpowiedzią jest zbiornik na olej napędowy dwupłaszczowy, który bardzo często możemy spotkać w tak zwanej bazie firmowej. Tego typu pojemniki, w których przechowuje się paliwo, są ogromnym ułatwieniem pracy samego przedsiębiorstwa, pracowników, ale także dużą korzyścią dla pracodawcy – może on w ten sposób kontrolować to, jak jego pracownicy tankują paliwo, ponieważ każdy zbiornik wyposażony jest w licznik, który informuje o faktycznym stanie paliwa. Eliminuje to możliwość tankowania na stacjach i wykorzystywania służbowo zakupionej benzyny do celów prywatnych przez pracowników. Z jednej strony, właściciele firm oszczędzają na drobnych oszustwach ze strony kurierów, z drugiej, wydają dużo mniej pieniędzy na samo paliwo.

Kupowanie benzyny w hurtowych ilościach pozwalających na zapewnienie stałego źródła paliwa całej firmie to okazja do negocjowania ceny z dystrybutorem. Co więcej, to także brak konieczności odwiedzania stacji benzynowych, ponieważ dostawca zobowiązuje się wówczas do dostarczania dużej ilości paliwa bezpośrednio do zakładu.

Kategorie: Przemysł