Wyprawy samochodowe off road wymagają odpowiednio mocnego sprzętu, aby były bezpieczne, zarówno dla kierowcy, jak i dla samochodu. Utykanie w błocie, śniegu, na kamieniach czy w wodzie, to typowe przeszkody na skomplikowanych terenach, trzeba więc być zaopatrzonym zarówno w wyciągarkę, jak i kotwicę off road, która uratuje samochód z każdego potrzasku.

Do czego służą kotwice off road?

kotwica off roadPodczas jazdy off road, jeździ się samochodami terenowymi poza trasą, rzadko kiedy jest więc możliwość skorzystania z pomocy innego pojazdu w momencie utknięcia w błocie. Kiedy w wyprawie bierze udział więcej osób można użyć wyciągarki zaczepionej o drugie auto. Jednak co w sytuacji, kiedy samochód jest jeden? Zwykle linę z wyciągarki zahacza się o drzewo lub większe kamienie. W przypadku kiedy samochód utknie na całkowitym pustkowiu, niezbędna jest kotwica off road. Jej szpic wbija się głęboko w ziemię i samochód może zostać uratowany z każdej sytuacji. Wykonana z bardzo mocnego materiału, głównie ze stali, posiada rękojeść do wyciągania jej z ziemi oraz uchwyt do podczepienia liny. Niektóre modele są składane, co ułatwia transport a inne posiadają kilka nastaw kąta natarcia, co pomaga w użyciu ich na powierzchniach o różnej twardości i sypkości. Zaopatrzenie się w taki sprzęt umożliwi komfortową i bezpieczną jazdę bez względu na przeszkody i poziom skomplikowania terenu.

Rozpoczęcie swojej przygody z jazdą terenową off road równa się z zakupieniem kilku akcesoriów, takich jak wyciągarka oraz kotwica. Mając je w samochodzie można spokojnie ruszać w błotniste tereny a w momencie utknięcia można samemu wyciągnąć się z tarapatów. Warto jedynie dopasować model wyciągarki do potrzeb samochodu i kupić kotwicę off road do odpowiednich powierzchni.