Większość z nas obawiając się wirusów grypy czy przeziębienia w sezonie jesienno-zimowym stawia na częste mycie rąk i dezynfekcję rąk po wyjściu z miejsc, w których przebywa wiele osób, i w których prawdopodobieństwo występowania wirusów jest dość duże. Jednak często zapominamy o powierzchniach, które dotykamy przed umyciem rąk, lub które dotykają odwiedzający nas goście. Mowa tu oczywiście o dezynfekcji powierzchni, która jest bardzo ważna.

O preparatach do dezynfekcji powierzchni

preparaty do dezynfekcji powierzchniNiestety samo mycie rąk lub też ich dezynfekcja nie wystarczy, by uchronić się przed wirusami odpowiedzialnymi za wiele chorób, takich jak sezonowa grypa czy przeziębienie. A co jeszcze warto robić, by jak najbardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia u nas tych chorób? Oprócz rąk należy również dezynfekować powierzchnie mebli i rzeczy użytkowych, których często dotykamy my i nie tylko. Preparaty do dezynfekcji powierzchni na bazie alkoholu są w stanie usunąć dużą część bakterii i wirusów odpowiedzialnych za rozwój w naszych organizmach wielu chorób. Jak dbać o powierzchnie i o ich czystość? W trakcie sprzątania upewnijmy się po prostu, że spryskamy i wyczyścimy dokładnie blaty mebli kuchennych, stołu czy biurka. Pamiętajmy również o tych miejscach, których często dotykamy, czyli przede wszystkim klamki czy włączniki świateł. Takie postępowanie może pomóc nam uchronić się przez niechcianymi wirusami.

Nikt nie lubi chorować, nawet przeziębienie bywa przykre, nie mówiąc już o grypie, która może być niebezpieczna dla naszego zdrowia i życia. Dlatego dbajmy o to, by mieć w domu preparaty do dezynfekcji powierzchni, jak i te do dezynfekcji rąk. Poza myciem powierzchni mebli nie zapominajmy również o odkażaniu naszych telefonów czy też okularów.

 

Kategorie: Usługi