W niektórych przedsiębiorstwach, czy też sytuacjach, bardzo ważne jest wytyczenie odpowiednich stref. W takich strefach, na przykład osobom nieupoważnionym może grozić upadek, czy też kontakt z substancją żrącą. Do wytyczania stref wykorzystywane sa specjalne barierki, wykonane ze stali nierdzewnej.

Zastosowania odbojnic nierdzewnych

odbojnice nierdzewneW obecnych czasach bardzo często wytycza się specjalne, ochronne strefy w różnego typu przedsiębiorstwach. Mogą to być strefy, na których pobyt może być związany z jakimś niebezpieczeństwem, na przykład upadku. Do zabezpieczania wejścia na taka strefę wykorzystywane sa najczęściej odbojnice nierdzewne. Są to specjalne barierki, które maja przede wszystkim powiadamiania o tym z dużej odległości, z wejście na dany obszar w firmie nie jest dobrym pomyłem. Dlatego też, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych, odbojnice sa pomalowane bardzo żywymi kolorami, najczęściej żółto czarnym. Dzięki temu  już z daleka takie ostrzeżenie jest możliwe do zauważenia. Oprócz tego jednak powiadamiania wzrokowego dana odbojnica faktycznie musi uniemożliwiać wejście, a zwłaszcza wjazd na dany obszar. Dlatego też tak istotne jest, by odbojnice były wykonane z solidnych materiałów a dodatkowo, by odpowiednio solidne je przymocować. Dzięki temu, można mieć gwarancje, że odbojnica nie zostanie uszkodzona, lub też rozmontowana od podłoża. Dlatego właśnie odbojnice to elementy wykonane zazwyczaj z bardzo solidnej stali nierdzewnej. Ważne jest bowiem również, by były one odporne na niekorzystne warunki panujące na przykład w magazynie.

W obecnych czasach bardzo dużo uwagi przykłada się do właściwego zabezpieczania miejsc pracy. Szczególnie ważne jest, by uniemożliwić osobom niepowołanym dostęp do zagrożonych dla nich miejsc. W tym celu najczęściej wykorzystuje się specjalne barierki.

Kategorie: Usługi