Każdy, kto posiada swój samochód i często go używa, na pewno nieraz doświadczył sytuacji, kiedy pojazd odmówił posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Nagła awaria powoduje, że szukamy szybkich rozwiązań, które pomogą nam odzyskać kontrolę.

Na jaki okres są wynajmowane samochody?

krótkoterminowy wynajem aut katowiceSamochody mają określoną żywotność, po której zaczynają się psuć. Oczywiście bywają wyjątkowe sytuacje, kiedy pomimo dobrego stanu technicznego, następuje awaria, która uziemia pojazd nawet na kilka dni. W tym czasie konieczne jest zorganizowanie zastępczego pojazdu, którym może być auto z wypożyczalni. Jeżeli interesuje nas krótkoterminowy wynajem aut Katowice są miastem, gdzie jest on najpopularniejszy wśród klientów. Wypożyczalnie samochodowe w całym kraju oferują wynajem krótkoterminowy, który obejmuje maksymalnie trzydzieści dni, średnioterminowy trwający najdłużej do dwudziestu trzech miesięcy i długoterminowy, który rozpoczyna się od powyżej dwudziestu czterech miesięcy. Przy podpisywaniu umowy z wypożyczalnią nie trzeba podawać celu podróży, a jedynie wpłacić wymaganą kaucję i wykupić obowiązkowe ubezpieczenie. Co do rozliczenia za czas wynajmu auta, to odbywa się ono w momencie oddania pojazdu. Przeważnie rozliczenia prowadzone są za całe doby, ale bywają wypożyczalnie, które swoje pojazdy udostępniają na godziny. Flota samochodowa dostępna na wynajem jest najczęściej nowa lub posiada niewielki przebieg. Są to komfortowe i bezpieczne, które można dowolnie doposażyć wedle wymagań klienta.

Większość klientów wynajem samochodu traktuje jako rozwiązanie zastępcze, w nagłej sytuacji. Stąd też tak duże zainteresowanie krótkoterminowym wynajmem, który obejmuje zaledwie od jednego do trzydziestu dni. Taka oferta zadowala większość klientów.