Kiedy na zewnątrz panuje burza z licznymi wyładowaniami atmosferycznymi, najlepiej schować się do bezpiecznego miejsca. Może to być samochód lub dom. Jednakże nie każdy budynek jest bezpieczny, zwłaszcza te w szczerych polach.

Jaki jest koszt pełnego odgromienia?

odgromienie kosztPomimo zagrożenia, jakie niesie ze sobą uderzenie pioruna w budynek, ciągle wiele z nich pozostaje bez piorunochronu, który mógłby je skutecznie chronić. Przeważnie wynika to z braku świadomości ryzyka, albo ze względu na wysokie koszty. Jeżeli chcemy zainstalować pełne odgromienie koszt jego waha się w przedziale od pięciuset do nawet trzech tysięcy złotych. Są to dość wysokie koszty, ale stanowią gwarancję naszego bezpieczeństwa. Zawsze najlepiej wykonać montaż odgromienia już na etapie budowy domu, ponieważ tylko wtedy można wykorzystać niektóre elementy konstrukcji budynku jako naturalna pomoc w uziemieniu. Mogą to być na przykład być żelbetonowe zbrojenia pokrycia dachu, elementy ścian i fundamentów czy wystające ponad dach metalowe elementy. Wykonanie piorunochronu na budynku składa się z kilku elementów, a mianowicie ze zwodów, przewodów odprowadzających oraz uziomów sztucznych i naturalnych. Cała instalacja odgromowa jest wykonywana w taki sposób, aby była jak najmniej widoczna więc z pewnością nie wpłynie na estetyczny wygląd domu. Odgromienie wykonuje się raz i służy ono przez bardzo długi czas, także koszt jest jednorazowy i z pewnością nikt go nie będzie żałował, bo tu chodzi o bezpieczeństwo domowników.

Na rynku znajdziemy wiele firm usługowych zajmujących się wykonywaniem profesjonalnego odgromienia na wszelkiego rodzaju budynkach. Ostateczny koszt usługi montażu piorunochronu jest zawsze indywidualnie ustalany z klientem na miejscu realizacji zlecenia.