Codzienna pielęgnacja naszej skóry jest warunkiem koniecznym, że była on w dobrej kondycji. Na co dzień używamy kremów, żeli do mycia twarzy i toników tonizujących.  Natomiast raz w tygodniu, warto wykonać dobry peeling skóry.

Z czego są zrobione naturalne peelingi?

naturalne peelingi do twarzyW ostatnim czasie bardzo modne i popularne są naturalne kosmetyki, które są znacznie bezpieczniejsze i też często skuteczniejsze niż tradycyjne produkty drogeryjne, mają ce długie składy. Chemiczne dodatki do kremów, balsamów czy żeli, mogą uczulać i powodować zaczerwienienia, a naturalne s bezpieczne dla każdego rodzaju skóry. Z kosmetyków bez chemii, dostaniemy kremy, mydła, a nawet naturalne peelingi do twarzy. Mają one krótkie składy, wyciągi roślinne i cenne witaminy. Taki produkt ma krótką datę ważności, ponieważ nie posiada konserwantów, barwników czy SLS. Peelingi można także samemu wykonać, ponieważ są bardzo proste i skuteczne. Potrzebne są do nich składniki, które każdy z nas posiada w domu. W zależności od rodzaju cery, dobiera się składniki peelingu. Dobrym peelingiem jest propozycja ryżowa, czyli kilka łyżek ryżu namoczyć w mleku, a następnie dokładnie zmiksować. Taki peeling pozostawia się na skórze przez około dwadzieścia minut i dokładnie zmywa ciepłą wodą. Inną propozycją jest naturalny peeling z kiwi i płatków owsianych, do którego możemy doda© jogurt naturalny oraz miód. Takie peelingi są skuteczne i proste w wykonaniu. Najlepiej je przyrządzać na bieżąco i nie zostawiać resztek na inny dzień.

Naturalne kosmetyki ze względu na swoje krótkie składy, są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry. Większość z nich dobrze jest przechowywać w lodówce, aby zachowały świeżość. Natomiast domowej roboty peelingi, najlepiej przygotowywać w ilości na jeden raz.