Pamiętam, że gdy byłem mały, uwielbiałem swój pokój. Rodzice zadbali o to, bym był szczęśliwy w naszym wspólnym domu. Miałem dobre dzieciństwo, a w swoim pokoju znakomicie się bawiłem. Miałem dużo książek i drewniane klocki, a także troch drewnianych łamigłówek, przy których znakomicie się bawiłem i rozwijałem inteligencję. Swoje zabawki trzymałem natomiast w specjalnej drewnianej skrzyni. Dobrze się do tego nadawała.

Drewniane skrzynki są dobre do trzymania zabawek

skrzynie drewnianeDzisiaj jestem już dorosły i sam mam dzieci. Z przyjemnością jednak cofam się pamięcią do czasów swojego dzieciństwa. Miałem wspaniały pokój i chciałbym, by moje dzieci były także zadowolone ze swoich. Właśnie urządzamy z żoną nasz nowy dom. Dużo uwagi poświęcamy pokojom dziecięcym. Mamy synka Tomka i córkę Beatkę. Oboje będą mieli w swoich pokojach skrzynie drewniane, w których będą mogli bezpiecznie przechowywać swoje ulubione zabawki. Dobrze jest mieć taki pojemnik już w dzieciństwie. Dzięki temu nasze dzieci będą miały możliwość, by zadbać o porządek w swoich pokojach. To bardzo ważne, by nauczyć dzieci jak dbać o czystość, ponieważ może im się to przydać także w dorosłym życiu. Wyrabianie u dzieci poczucia obowiązku i przygotowywanie ich do wkraczania w dorosłość to rola rodziców. Powinniśmy zaczynać od rzeczy prostych, a samodzielne dbanie o własność, jest dobrym pierwszym krokiem przy wychowywaniu dzieci. Warto o tym pamiętać.

Uwielbiam patrzeć jak moje dzieci bawią się wesoło swoimi drewnianymi klockami. Przypominają mi się w takich chwilach czasy mojego dzieciństwa, gdy sam tam się bawiłem. Staram się pilnować, by dzieciaki nie wynosiły z pokoju więcej niż jednej zabawki naraz. Dzięki temu w domu jest porządek, a dzieci nie gubiązabawek, które snajdują się w drewnianej skrzynce. To bardzo pomaga nam w codziennym życiu.