Materiał wykorzystywany zarówno do uszczelniania szyb w samochodach, izolacji dachów jak i do zabezpieczania placów zabaw jest wyjątkowo wytrzymałym tworzywem. Wykonuje się z niego kwasoodporne płyty gumowe, które zapewniają bezpieczeństwo dla użytkowników oraz trwałość urządzeń w wielu branżach.

Z czego wykonuje się kwasoodporne płyty gumowe?

kwasoodporna płyta gumowaTworzywo, z którego wykonuje się kwasoodporne materiały to kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy, nazywany też gumą EPDM. Jest to tworzywo odporne nie tylko na kwasy organiczne i nieorganiczne, ale również oleje, rozpuszczalniki, płyny hydrauliczne oraz gorącą wodę i parę do 150 stopni Celsjusza. Jest to guma mało elastyczna, odporna na ścieranie oraz warunki atmosferyczne. Kwasoodporna płyta gumowa wytworzona z takiego materiału może być produktem do wykorzystania ogólnego na zewnątrz budynku oraz wewnątrz. Nie kruszy się, więc można wykorzystać ją jako chodnik czy też podkład pod skład drewna lub pod ogrodowy basen. Popularnym zastosowaniem kwasoodpornych płyt gumowych jest wykładanie nimi placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych. Łatwość montażu oraz trwałość materiału, sprawia, że użytkowanie takiej nawierzchni zarówno przez dzieci jak i dorosłych starczy na długie lata bez potrzeby wymiany płyt. Dzięki właściwościom antypoślizgowym zapewniają bezpieczeństwo, a szeroka gama kolorów umożliwia estetyczne zaprojektowanie terenu i stworzenie kolorowych placów zabaw, z których zadowolone będzie każde dziecko.

Guma EPDM jest najlepszym tworzywem do produkcji kwasoodpornych płyt gumowych, których wytrzymałość gwarantuje bezpieczeństwo użycia zarówno w branży motoryzacyjnej, spożywczej czy też w przemyśle ciężkim. Odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne sprawia, że zakres wykorzystania wciąż się powiększa.