Codzienna opieka nad osobą niepełnosprawną wymaga dużej cierpliwości i wytrwałości. W wielu czynnościach cierpi w dużej mierze sprawność i zdrowie samego opiekuna, który musi na przykład trzymać podopiecznego w trakcie brania prysznicu. Okazuje się, że przydają się tutaj specjalne krzesełka, na których osoba niepełnosprawna może wygodnie usiąść podczas kąpieli.

Cena siedziska prysznicowego 

Siedzisko krzesełko prysznicowe cenaNiektórzy rezygnują z takiego zakupu myśląc, że jest to dosyć kosztowne rozwiązanie. Okazuje się jednak, że przy wyższym brodziku, gdy nie można pod prysznic wjechać wózkiem, jedynym rozwiązaniem może być właśnie siedzisko krzesełko prysznicowe Cena jest bardzo różna i zależy w dużej mierze od wielkości oraz jakości wykonania. Oczywiście trzeba tutaj postawić na indywidualny produkt, który będzie dopasowany do wieku, wagi czy choroby podopiecznego. To ważne, ponieważ tylko wtedy zapewnione jest bezpieczeństwo oraz komfort. Oczywiście takie krzesełko można także wykorzystać przy opiece nad seniorami, dla których nawet kilkuminutowe stanie pod prysznicem stanowi ogromne wyzwanie i wiąże się z niebezpieczeństwem. Dodatkowo warto pomyśleć o zamontowaniu specjalnych uchwytów, które są pomocne w sytuacji, gdy osoba chora wciąż chce samodzielnie wykonywać większość codziennych czynności.

Uchwyty również można zamontować pod prysznicem, nad wanną oraz przy toalecie. Wszystkie elementy można nabyć w sklepach internetowych, gdzie jest największych i najbardziej zróżnicowany asortyment (również pod względem cenowym), a także w stacjonarnych sklepach medycznych. Zawsze warto skorzystać ze wsparcia pracowników, którzy posiadają sporą wiedzę i doświadczenie i będą w stanie dopasować odpowiedni model do konkretnego pacjenta, pod względem jego codziennych potrzeb.