Smakosze i wielbiciele kuchni śródziemnomorskiej znają doskonale oryginalny i niepowtarzalny smak tapenady. Ta wykwintna pasta wykonywana jest najczęściej z czarnych, drylowanych oliwek. Wybornie smakuje na grzankach, jako pożywna i pena smaku przekąska do wina i innych trunków. Tapenada sprawdza się w codziennym gotowaniu, np. jako zamiennik sosu do makaronu lub do ryb i mięsa. 

Królowa prowansalskiej kuchni czyli tapenada

tapenada z czarnych oliwekTapenada sprzedawana jest w niewielkich słoiczkach, gdyż podobnie jak kawior i inne luksusowe smaki, ma ubogacać nasze wrażenia kulinarne. Prowansalski smak czyni ją wyjątkowym rarytasem. Tapenada z czarnych oliwek doskonale komponuje się z daniami kuchni śródziemnomorskiej. Może służyć jako zakąska do wina i innych alkoholi. Zaskoczy naszych gości podczas domowego przyjęcia. Z powodzeniem możemy podać tapenadę podczas bankietów i innych odświętnych okazji. Jest to zdrowa, pełnowartościowa pasta, bazująca w 100 % na produktach naturalnych. Polecana jest dla osób na diecie i ze specjalnymi wymaganiami, np. dla alergików, diabetyków, wegan i wegetarian. Tapenada nie zawiera w swoim składzie mięsa i produktów zwierzęcych. Podstawą tej pasty są drylowane, czarne oliwki, oliwa z oliwek, czosnek, pietruszka do smaku, szczypta chili, pieprzu, odrobina soku z cytryny, mogą też być kapary. Zmiksowane na gładko składniki tworzą bogatą kompozycję smakową, idealną zakąskę do wina. 

Czarna, oryginalna tapenada, przyrządzona jest zgodnie z recepturą kuchni prowansalskiej. Sprzedawana jest w niewielkich słoiczkach i warto po otwarciu zużyć ją w całości. Jeśli raz spróbujemy, na pewno nam posmakuje i z pewnością będziemy po nią często sięgać. Tapenadą ugościmy przyjaciół, podamy ją na przyjęciu. Możemy się delektować grzankami z tapenadą i lampką wina.

Kategorie: Gotowanie