Nakrycie stołu w domu czy też w restauracji, wiąże się z pewnym ryzykiem, a mianowicie może się na obrusie pojawić plama. Zapewne wielu z nas doświadczyło tego, że na pięknie nakrytym, świątecznym stole ktoś wylał wino, nachlapał sosem i tak dalej. Niektóre zabrudzenia są bardzo trudne do usunięcia. Na szczęście ktoś kiedyś znalazł rozwiązanie na problem poplamionych obrusów.

Obrus, które plamy się nie trzymają

obrus biały plamoodpornyW naszych domach obrus na stole pojawia się zazwyczaj przy okazji różnego rodzaju świąt. Restauracje czy kawiarnie, natomiast, mają stoły nakryte na co dzień. Dobrze dobrany obrus wygląda naprawdę atrakcyjnie i odświętnie, jednak wiąże się z nim pewien problem, a mianowicie łatwo ulega zabrudzeniu. Szczególnie przy okazji świąt Wielkanocnych lub Bożego Narodzenia, kiedy to na pięknie przybranym stole pojawia się mnóstwo potraw, które wędrują z rąk do rąk. Istnieją plamy, których praktycznie nie da się usunąć i wtedy obrus nadaje się do wyrzucenia. Na szczęście nie zawsze musi tak być. Rozwiązaniem okazuje się być obrus biały plamoodporny, który pojawia się w coraz większej ilości domach lub restauracjach. Taki obrus wykonany jest ze specjalnego materiału, który nie wchłania zabrudzeń.  Z wyglądu obrusy plamoodporne praktycznie niczym nie różnią się od klasycznych obrusów. Różnicę można zauważyć dopiero z bliska lub też w dotyku. Poza białymi obrusami, są też dostępne inne kolory. Niektóre obrusy posiadają nawet wzory. 

Zapewne wielu z nas chociaż raz doświadczyło sytuacji, że musiało wyrzucić obrus, który miał plamę nie do usunięcia. Przystrajając odświętnie nasze stoły musimy liczyć się z tym, że będą one narażone na zabrudzenia. Na szczęście na rynku można już bardzo łatwo dostać obrusy plamoodporne, których wszelkie zabrudzenia się nie trzymają.