Gabinety medycyny estetycznej powstają w naszym kraju coraz częściej. Jest to spowodowane tym, że wielu ludzi przekonało się do medycyny estetycznej poprzez obserwowanie jej skutków u innych osób. Ma ona bowiem tak wiele zalet, że coraz częściej decydujemy się na walkę z niedoskonałościami skóry za jej pomocą.

Zabiegi mezoterapią igłową z kwasem hialuronowym

mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowymNajczęściej wybieranymi zabiegami medycyny estetycznej są te, które dotyczą pozbywania się wad urody lub kompleksów na twarzy a więc w najbardziej widocznym miejscu. Najczęstszym zabiegiem jest mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym, ponieważ jest wykorzystywana do pozbywania się na przykład zmarszczek, wszelkiego rodzaju blizn oraz do redukcji krwinek czy naczyń skóry. Jest więc stosowana przez osoby w każdym wieku, dlatego ta popularność tak bardzo rośnie. Mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym przynosi niesamowite efekty już po kilku zabiegach. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, mimo, że polega na ostrzykiwaniu twarzy kwasem hialuronowym za pomocą igły. Jednak odpowiednie przygotowanie skóry zarówno przed jak i po zabiegu niweluje efekty uboczne w postaci spuchniętej twarzy, obrzęków czy zaczerwienień. Jest to jednakże ingerencja w skórę twarzy dlatego lekkie zaczerwienienia czy spuchnięcia są czymś jak najbardziej normalnym, utrzymującym się nawet do kilku dni po zabiegu. Efekty są spektakularne i na pewno warte wydanych na zabieg pieniędzy, które wbrew pozorom nie są duże.

Opisany powyżej zabieg ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak tak jak wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej- jeśli stosowane są w przypadku konieczności oraz z umiarem, przynoszą pożądane efekty i mają wtedy absolutnie tylko same zalety ale przede wszystkim trzeba je stosować prawidłowo.