Nie można oprzeć się wrażeniu, że spożywanie alkoholu stało się swego rodzaju tradycją. Wznoszenie toastów, świętowanie szczególnych wydarzeń czy nawet spotkania w gronie znajomych często kojarzą się jedynie z piciem alkoholu. Jego zadaniem było poprawianie nastroju i ułatwianie kontaktów, jednak faktem jest to, że alkoholu nie można traktować jako zamiennika dla innych napojów.

Czy z alkoholizmu można się wyleczyć?

leczenie alkoholizmu łódźTo, co na początku wydaje się doskonałe, może okazać się niezwykle zgubne. Tak właśnie jest w przypadku alkoholu. Jeśli zaczynamy spożywać go zbyt wiele, to początkowa euforia szybko zmieni się w przymus, którego nie będziemy potrafili opanować. Choroba alkoholowa nie pojawia się od razu. Wymaga czasu i pewnej regularności. O uzależnieniu mówimy wtedy, gdy dana osoba zaraz po przebudzeniu odczuwa silną chęć napicia się. Nie jest w stanie robić nic innego i nie może się skupić na żadnej innej czynności. Nie jest łatwe leczenie alkoholizmu Łódź jest miastem, w którym znajdziemy dobre ośrodki odwykowe. Każdy z pacjentów najpierw przechodzi detoks, który pozwala oczyścić organizm z pozostałości alkoholu. Pacjenci, którzy z uzależnieniem walczą od lat, kierowani są na oddział zamknięty. Część osób może leczyć się w warunkach ambulatoryjnych. O tym będzie decydował lekarz prowadzący. Każdy pacjent traktowany jest w indywidualny sposób.

Wiele osób twierdzi, że picie alkoholu umila im życie. Być może do pewnego momentu tak jest, ale w późniejszym czasie alkohol przejmuje kontrolę nad ich życiem. Wiele osób zmagających się z chorobą alkoholową przyznaje, że stracili prawie wszystko. Nadzieję na lepsze jutro daje jedynie pobyt w dobrym ośrodku i kontynuowanie terapii również po opuszczeniu placówki. Konieczna jest motywacja do walki z nałogiem.