Idąc do sklepu bardzo często zastanawiamy się jaki proszek do prania wybrać. Problem niby banalny ale wybór jest niezwykle trudny. Półki sklepowe uginają się bowiem pod ciężarem różnego rodzaju specyfików do prania i płukania. Ale co będzie dla nas najbardziej odpowiednie?

Proszek proszkowi nie równy

niemiecki proszek Ariel do bieliNie będąc specjalistą chemikiem nie rozumiemy składu proszków do prania, na nic nam więc czytanie etykiet składnikowych. Te wszystkie ,,E” są dla nas zagadką. Jak więc nie znając się na chemii i środkach piorących wybrać odpowiedni produkt? Zazwyczaj bazujemy na pobocznych napisach na opakowaniach, takich jak ,,śnieżna biel”, ,,białe po pierwszym praniu”. Kolejne pytanie, które się nasuwa to dlaczego proszek X, który jest dużo droższy jest lepszy od proszku Y o korzystniejszej dla nas cenie, skoro producenci zapewniają te same efekty? Nie ma tu jednoznaczniej odpowiedzi. Oczywiście przy kupnie proszku do prania kierujemy się ceną. Nie pozostaje nam nic innego jak kupować wszystkie proszki po kolei i sprawdzać, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Kolejną kwestią jest pochodzenie produktu. Wśród ludzi panuje przekonanie, że niemiecka chemia jest dużo lepsza i mocniejsza. Nasuwa się więc kolejne pytanie czy, dla przykładu, niemiecki proszek Ariel do bieli jest lepszy od wersji wypuszczanej na nasz rynek? Myślę, że na wszystkie pytania nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Tak na prawdę wszystko zależy wyłącznie od naszych potrzeb i upodobań.

Nawet w tak błahej sprawie jak wybór proszku do prania mamy dużo wątpliwości. Rynek nasiąknięty się przeróżnymi specyfikami a kolorowe reklamy zachęcają do kupienia tego a nie żadnego innego produktu. Pamiętajmy jednak, żeby w tym wszystkim kierować się wyłącznie własnymi potrzebami i preferencjami.