Dopóki jesteśmy zdrowi, to nie musimy się niczym martwić, ponieważ jesteśmy samodzielni i niezależni. Kiedy zdrowie zaczyna szwankować, a ciało odmawia posłuszeństwa, to potrzebna nam jest stała pomoc jakiejś osoby. 

Na czym polega praca opiekunki domowej? 

opieka domowa nad chorym warszawaZ osobami niezdolnymi do samodzielnej egzystencji różnie bywa, ponieważ czasem zajmują się nimi najbliższe osoby, a innym razem jest to profesjonalna opiekunka. Bez względy na to kto się będzie zajmował taką osobą, to obowiązki są jednakowe. Jeżeli interesuje nas opieka domowa nad chorym Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy dobrą opiekunkę. W zależności od stanu zdrowia pacjenta, opiekunka musi być przy chorym przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, lub przebywać z nim przez określoną ilość godzin. Tacy pacjenci najczęściej nie opuszczają swoich mieszkań, ponieważ nie są w stanie, więc opiekunka musi wykonać za taką osobę wszystkie obowiązki. Może do nich należeć prowadzenie domu, czyli sprzątanie, pranie i gotowanie, choć najważniejsza jest opieka nad samym chorym. Podopieczni wymagają podawania leków, mierzenia ciśnienia, karmienia, czy ubierania i rozbierania. Bywa też, że trzeba taką osobę umyć, ponieważ sama nie jest w stanie tego zrobić. Jak widać praca opiekunki wcale nie jest prosta, ponieważ wymaga poświęcenia. Osoby ubiegające się o taką posadę muszą wykazywać się empatią i chęcią niesienia pomocy osobom słabszym. W Polsce opiekunki osób starszych zarabiają bardzo mało w porównaniu z zagranicą, dlatego sporo ich wyjeżdża. 

Plusem pracy w kraju jako opiekunka jest brak konieczności wyjazdu na kilka tygodni za granicę, jednak tutaj zarobi się mniej. Ogłoszenia osób chętnych do opieki znajdziemy na stronach Urzędu Pracy, lub na stronach różnych portali z pracą.

Kategorie: Rodzina