Małe dzieci wymagają od rodziców szczególnie dużo uwagi, szczególnie od mamy. To one najczęściej karmią malucha, gdyż podają im pierś. W tym szczególnym okresie, warto się zaopatrzyć w odpowiednią odzież do karmienia.

Fasony koszul do karmienia

koszula nocna do karmieniaNoworodki i niemowlaki mogą domagać się karmienia nawet co dwie – trzy godziny przez całą dobę, więc mama musi być zawsze gotowa na podanie maluchowi piersi. Wiąże się to z koniecznością zaopatrzenia się w odpowiednia garderobę. Każda karmiąca mama, musi sobie kupić specjalny biustonosz do karmienia z odpinanymi miseczkami, bluzki do codziennego chodzenia w odpowiednim fasonie i przyda się także koszula nocna do karmienia. Wszystkie wymienione elementy ubioru, mają specjalny fason, umożliwiający szybkie i łatwe podanie maluszkowi piersi. Karmienie w domu jest komfortowe, ale warto take wtedy nosić specjalną odzież, bo jest ona praktyczniejsza w użyciu. W nocy maluchy domagają się jedzenie od jednego do nawet trzech razy, więc koszula do karmienia będzie niezbędna. Może ona mieć długość do połowy uda, do kolan czy nawet do kostek, ale najważniejsza jest jej górna część. Dekolt koszuli powinie być zakładany w formie koperty lub rozpinany na środku. Niektóre mają specjalne otwory po bokach, dzięki czemu wyjęcie dowolnej piersi jest szybkie i proste. Co do tkaniny z jakiej powinna być wykonana koszula, to najlepsza jest bawełniana, ponieważ zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i świetnie chłonie wodę. Takie koszule dostaniemy w większości sklepów odzieżowych.

Wiele mam koszulę nocną do karmienia kupuje jeszcze zanim maluszek się urodzi, gdyż będzie ona potrzebna już od pierwszej nocy. Poza koszulami, w sklepach znajdziemy także komplety składające się ze spodenek i topów z odpinanymi ramiączkami.

Kategorie: Zabawki