Do produkcji pelletów, granulatów itp. potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Zależy oczywiście, jak duże jest zapotrzebowanie i czy produkcja będzie na potrzeby własne, czy też na potrzeby większej firmy lub dla klientów.

Budowa granulatorów do trocin

granulator do trocinZ biomasy i pasz granulowanych można wyprodukować pellety. Każda taka maszyna jest wykonana z tak zwanych podzespołów. Granulator do trocin może wyprodukować odpowiedniej jakości trociny w zależności od budowy. W zależności od potrzeby produkcji trocin, musimy dostosować wydajność maszyny do ich wytwarzania. Patrzymy wtedy oczywiście na wielkość zbiornika do trocin, który jest nieodzownym elementem składowym takiej maszyny. Kolejnym elementem jest wydajność. Granulatory do trocin mogą być podstawowe- czyli te, których wydajność jest mała, mała też jest produkcja do której służą. Są też granulatory przemysłowe- tutaj mają one o wiele wyższe parametry, dlatego też zabierają dużo więcej prądu niż podstawowe maszyny.Granulatory składają się także z głowicy, która jest tutaj najważniejszą częścią, pełni ona rolę taką, jak silnik w samochodach- napędza całą pracę urządzenia. Ważne, żeby była cały czas sprawna i żebyśmy odpowiednio o nią zadbali. Przed każdym użyciem urządzenia musimy sprawdzić, czy głowica jest odpowiednio naolejona, a po zakończeniu pracy- czy jest wyczyszczona i zabezpieczona. Wymiana części poeksploatacyjnych nie jest trudna, jeśli znamy budowę urządzenia i wiemy, jak działa. Części są łątwo dostepne i możliwe do własnoręcznej wymiany w domu.

Najlepiej, żeby takie urządzenie składało się z łatwo- rozbieralnych części, które można szybko wyczyścić i samemu poskładać. Również musimy patrzeć, czy jest ono z części, które możemy wymienić po wyeksploatowaniu poprzednich.