Przedsiębiorstwo Kross to polska, rodzinna firma, która zajmuje się produkcją rowerów i akcesoriów rowerowych. Wysoka jakość produktów sprawiła, że rowery zyskały ogromną popularność i są eksportowane do 40 innych krajów. Grupy rowerów, które są produkowane przez Kross to rowery górskie, miejskie, trekkingowe, dziecięce, cross i szosowe. 

Rower Kross Hexagon – cechy i przeznaczenie

kross hexagon 7.0Seria Hexagon obejmuje rekreacyjne rowery górskie, których przeznaczeniem jest jazda w trudniejszym aniżeli miejskim terenie. Flagowym modelem całej serii jest Kross Hexagon 7.0, który zyskał popularność przez względnie niską cenę w stosunku do bardzo wysokiej jakości. Waga całego rowery to 14,5 kg, na co ma wpływ rama wykonana ze stopu aluminium. Charakterystyczny jest również wygląd roweru – jest nowoczesny i designerski, co z pewnością dodatkowo przekonuje klientów do zakupu. Hexagon wyposażony jest w 27 biegów, co umożliwia przejęcie pełnej kontroli nad siłą nakładaną na koła i większy komfort jazdy po trudnym terenie, takim jak ścieżki górskie, leśne bądź trudniejsze szlaki rowerowe. Za założenia jest to rower, który jest przeznaczony dla nowicjuszy i dopiero zaczynają przygodę z wycieczkami na górskim rowerze. Dla właśnie takich osób rower został zaprojektowany w sposób, który umożliwia łatwe kierowanie i szybkie oswojenie się z pojazdem. Firma Kross również dba o swoich klientów i oferuje rowery, które są w pełni przygotowane do jazdy, wyregulowane i sprawdzone pod kątem hamulców, przerzutek i ogumienia. 

Wycieczki rowerowe poza miastem są niezwykłą przygodą, która jednak wymaga odpowiedniego sprzętu. Klasyczny rower miejski nie podołałby na terenach górzystych, gdyż brak odpowiednich przerzutek sprawiłby, że wjazd w niektóre miejsca byłby niemożliwy. Z tego względu najlepiej wybrać rower górski, który równie dobrze można wykorzystywać do jazdy w mieście. 

Kategorie: Sport