Z racji tego, że rozpoczęcie roku szkolnego już za nami, chciałabym się podzielić z wami moimi przemyśleniami związanymi z kompletowaniem wyprawki, a dokładniej z zakupem plecaka. Wielu z rodziców co roku boryka się z tym problemem, dlatego też w kilku punktach postaram się napisać, na co szczególnie powinno się zwracać uwagę, by mieć pewność, że tornister spełni nasze oczekiwania i spodoba się naszemu dziecku.

Czym cechują się dobre plecaki?

świecący plecak ledTo były moje pierwsze zakupy szkolne w roli rodzica, dlatego też nie ukrywam, że trochę się stresowałam. Z tej okazji wspominałam swoje kompletowanie wyprawki jako dziecko i starałam się czerpać zarówno z tych dobrych doświadczeń, jak i złych. Warto pamiętać, że czasy się zmieniają, wszystko idzie naprzód i nie wolno patrzeć wstecz, tylko otwierać się na nowe rozwiązania. Dzieci uwielbiają rzeczy, które są modne i atrakcyjne, a nam jako rodzicom zostaje dopasować do nich produkty użyteczne i praktyczne. Poszukiwania odpowiedniego plecaka rozpoczęłam od rozeznania się z ofertą w sklepach internetowych. Chciałam zobaczyć, czym cechują się obecne tornistry, jakie nowe rozwiązania są w nich stosowane oraz z jakich materiałów są wykonywane. Zależało mi na produkcie solidnym, który nie zniszczy się w połowie roku szkolnego. Po wstępnych oględzinach wybrałam się z moją córką do jednego ze sklepów stacjonarnych i rozpoczęłyśmy szukanie idealnego produktu. Dziecko bardzo chciało mieć świecący plecak led i wcale się jej nie dziwię, bo to bardzo nowoczesny i popularny zakup. Każdy w tym wieku chciałby mieć tornister pełen bajerów, natomiast moim zadaniem było to, by znaleźć produkt funkcjonalny i wytrzymały. Po przejrzeniu wielu tornistrów w końcu znalazłyśmy ten idealny, który był dobrze wyprofilowany, pojemny i posiadał wspomniane wcześniej światełka. Wracając do lampek led muszę przyznać, że to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pełni funkcję odblasku. Doczepianie produkty mogą się łatwo zgubić lub są po prostu zbyt małe, a takie lampki są widoczne z daleka, zarówno w nocy, jak i podczas brzydkiej pogody. Warto pamiętać także o tym, że tornister musi być ładny i atrakcyjny w oczach dziecka, by te lubiło korzystać ze swojego nowego plecaka.

Odpowiedni tornister to najważniejszy zakup z tych związanych ze szkołą. Wszystkim rodzicom przed wybraniem się do sklepu polecam rozeznanie się w temacie, ponieważ szeroki wybór produktów nie ułatwia łatwego wyboru. Polecaną przeze mnie propozycją są tornistry z lampkami led, które podobają się dzieciakom, a jednocześnie pełnią funkcję fajnego odblasku.