Woda w naszym ogrodzie jest niezbędna dlatego niektórzy ludzie postanowili zbierać deszczówkę i robić z niej użytek w swoich ogrodach. Nasuwa się tylko pytanie: jak złapać deszczówkę i co z niej zrobić ? Na to pytanie znajdziemy odpowiedz w dzisiejszym artykule.

Zbiorniki na deszczówkę i ich zastosowanie

pojemniki na deszczówkęDo złapania deszczówki niezbędny będzie nam pojemnik, który przeznaczymy na łapanie deszczówki. Najlepszym rozwiązaniem są większe pojemniki na deszczówkę w postaci dużych beczek na wodę. Możemy taka do połowy zakopać w ziemi. Deszczówkę najlepiej zbiera się pod rynna ponieważ z rynny spływa najwięcej wody deszczowej. Można owszem wolno postawić beczkę czy też zwykłe wiadro i łapać wodę , lecz trwało by to o wiele więcej czasu. Podczas obfitego dziesięciominutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 metrów można zebrać ok. 180 litrów wody. Wode ta możemy wykorzystywać do prac porządkowych na naszej posesji lub tez do podlewania ogrodu co zaoszczędzi nam wydatki. Wśród fanów deszczówek znajdą się też takie osoby, które uzdatniają ją do picia przy pomocy różnych urządzeń filtrujących wodę a potrzebne są też do tego specjalne urządzenia odprowadzające wodę, wszystko to wychodzi na jedno –  oszczędność swoich środków finansowych ale również oszczędność cennego surowca jakim jest woda. Zasoby wody są niezliczone jednak w czasie suszy dość istotne dlatego woda z deszczówki jest też najmądrzejszym rozwiązaniem niż zużywanie wody zdatnej do pici.

Deszczówka pozwala zaoszczędzić środki finansowe ale również ogranicza zużycie zasobu wody, która jest niezbędnym i najważniejszym zasobem potrzebnym do przetrwania. Deszczówką można umyć samochód a pozostawiona na słońcu bardzo szybko się nagrzewa. W okresie letnim nie można trzymać jej za długo na świerzym powietrzu ponieważ zalęgną się w niej komary.