Wybraliśmy już wszystkie meble do swojego nowego mieszkania. Zawiesiliśmy lampy, przystroiliśmy okna i położyliśmy nową wykładzinę. Czasem jednak wciąż czujemy, że w przyrządzonym przez nas wnętrzu czegoś brakuje. Może chodzi o duże, niezagospodarowane ściany?

Obrazy jako element wystroju 

obrazy na płótnieDużą, pustą ścianę możemy zagospodarować w różnoraki sposób. Niektórzy podczas ich malowania decydują się na ciekawe wzory zamiast klasycznego, jednolitego koloru. Inni wybiorą tapetę lub boazerie. Co jednak, jeśli żadne z wymienionych rozwiązań nie spełnia do końca naszych oczekiwań? Warto zasięgnąć inspiracji w ciekawym magazynie lub blogu o wystroju wnętrz. Tam znajdziemy porady i sposoby na zagospodarowanie każdego kąta w naszym mieszkaniu. Czasem pomysłem na urozmaicenie dużej ściany są obrazy na płótnie. Mogą to być ręcznie malowane obrazy, jak np.: portrety – takie wykonane ze zdjęcia, lub tworzone podczas osobistych sesji z artystą. Innym rozwiązaniem jest obraz, który został nadrukowany na płótnie. Znajdziesz wiele ciekawych wzorów – od inspiracji najbardziej znanymi malowidłami po żywą i kolorową sztukę nowoczesną. Obrazy na płótnie mogą stanowić kilkuczęściowe zestawy – to kilka płócien o różnych rozmiarach, które łączą się w jeden wzór. Do wyboru jest cała gama dostępnych motywów, jednak wiele firm tworzy też obrazy na życzenie klienta. Sklepy wprowadza też do swojej oferty obrazy na płótnie, którego wymiar jest indywidualnie dopasowany do preferencji konsumentów.

Przeglądając współczesne oferty możemy wybrać obrazy pasujące do każdego wnętrza. To ciekawy element ozdoby do salonu, przedpokoju, czy kuchni. Nie musi być to dekoracja wyłącznie dla dorosłych – znajdziemy wiele atrakcyjnych wzorów pasujących do dziecięcych pokoików.