Już jako dziecko lubiłem bawić się w tworzenie czegoś z niczego. Robiłem roboty z zabawek i sztućców, samochody z klocków i najdziwniejsze maszyny z wszystkiego, co miałem pod ręką. To mi zostało, kiedy wkroczyłem w dorosłość. Nadal chciałem skupiać się na projektowaniu i budowie rzeczy. Nic więc dziwnego, że postarałem się o to, by takie wykształcenie uzyskać.

Zaprojektowanie i zbudowanie maszyny od zera

projektowanie i budowa maszynDziecięca zabawa jest oczywiście niczym w porównaniu z profesjonalnym tworzeniem skomplikowanych machin, które później mogą być używane w przemysłach motoryzacyjnych, przemysłowych i wielu innych. Tu kaliber maszyn jest już ogromny, przewyższający umiejętności laika. Dlatego skupiłem się na tym, by ukończyć studia na kierunku projektowanie i budowa maszyn. To pozwoliło uzyskać wiedzę niezbędną do spróbowania się zaczepić w tej branży. I udało mi się. Na studiach pokazałem już, że mam do tego smykałkę i rozumiem różne działania i zależności. Otworzyło mi to furtkę do pracy w tym zawodzie, w takich fabrykach. Dzisiaj mogę tworzyć prawdziwe maszyny, które są używane w transporcie, w ciężkiej pracy w wielu miejscach, czy ratujące życie i je ułatwiające. Dla mnie nie ma nic bardziej satysfakcjonującego jak wypuszczenie do klienta produktu spełniającego wszystkie wymogi i zapotrzebowania. I co najlepsze, to się nigdy nie nudzi, bo zawsze ma się wewnętrzną potrzebę, by każda maszyna działała bez skazy.

Dla niektórych praca, to tylko sposób na zarobienie pieniędzy. Dla mnie cały proces projektowania, kończący się na budowie zaplanowanej maszyny jest czymś co wywołuje u mnie dodatkowe pokłady siły i fascynacji zarazem. Mam nadzieję, że ta motywacja zostanie ze mną na długo i jeszcze wiele maszyn wypuszczonych w świat przede mną.

Kategorie: Przemysł