Nowoczesne centra obróbkowe

W dzisiejszych czasach na skutek stale rosnących wymagań rynkowych zastosowanie nowoczesnych obrabiarek stało się niezwykle powszechne. Są to klasyczne centra pionowe z nowoczesną konstrukcją z prowadnicami ślizgowymi oraz cyfrowymi napędami posuwów. Stosowane są w różnorodnych operacjach takich jak frezowanie, wiercenie, pogłębianie oraz cięcie detali ze stali bądź żeliwa. 

Obrabiarki i ich zastosowanie

centrum obróbkoweCentra obróbkowe są zbudowane na zasadzie stołu krzyżowego i charakteryzują się solidną konstrukcją, wysoką sztywnością i bogatym wyposażeniem standardowym. Dodatkowo posiadają wyposażenie opcjonalne zaczynając od zastosowania liniałów pomiarowych, różnego rodzaju wrzecion, przechodząc przez całą gamę stołów uchylnych i uchylno- obrotowych. Największą zaletą tych maszyn jest niezwykle niska cena w porównaniu do konkurencji. Centrum obróbkowe i ich sztywna konstrukcja pozwala na wysokowydajną i dokładną obróbkę niezwykle skomplikowanych detali o bardzo dużej masie. Umożliwia to opatentowana konstrukcja podstawy i układu krzyżowego stołu roboczego, na którym prowadnica osi X jest usytuowana na podstawie, a prowadnica osi Y znajduje się w suporcie, po którym prowadnica X się przemieszcza. Dzięki takiej konstrukcji wszystkie pozycje mają pełne podparcie i nie występują wtedy drgania ani odchyłki wymiaru. Każda maszyna posiada oddzielny system sterowania, który może być dobierany według preferencji klienta.  

Szeroka gama maszyn sprawia, że centra obróbcze są niezawodnym wyborem dla każdego klienta, który interesuje się takiego rodzaju usługami. Ich przemyślana konstrukcja oraz podzespoły wysokiej jakości zapewniają perfekcyjną dokładność i sztywność podczas długiego czasu pracy obrabiarki. Pionowe obrabiarki doskonale sprawdzają się także w obróbce wielkoseryjnej, dzięki swoim dużym prędkościom obrotowym.