Pamiętam, że jeszcze jako nastolatka nie mogłam doczekać się momentu, w którym będę mogła sama prowadzić samochód. Mieszkałam w niezbyt dużej miejscowości, przez co do liceum musiałam dojeżdżać autobusem, co zwykle zajmowało niezwykle dużo czasu. Zatrzymywanie się na wszystkich przystankach w pobliskich wsiach bardzo wydłużało podróż, dlatego, kiedy tylko uzyskałam taką możliwość, zapisałam się do szkoły nauki jazdy.

Wszystko, co warto wiedzieć o prawie jazdy

kurs prawa jazdy krakówNa początku miałam dosyć spory problem ze znalezieniem odpowiedniej placówki, w której mogłabym się jak najlepiej nauczyć wszystkich przepisów drogowych, a także płynnego i bezpiecznego prowadzenia samochodu. Jako że moje liceum znajdowało się zdecydowanie w większym mieście niż to, w którym mieszkałam, uznałam, że jeśli chodzi o kurs prawa jazdy kraków będzie najlepszym miejscem na znalezienie idealnej szkoły. W ten sposób mogłabym się nauczyć kierowania samochodem na ruchliwych ulicach i uniknęłabym w przyszłości różnych stresujących oraz niebezpiecznych sytuacji. Moim następnym krokiem było poszukanie w Internecie opinii o różnych placówkach, ponieważ chciałam mieć pewność, że trafię na naprawdę dobrych nauczycieli. Zwracałam uwagę przede wszystkim na komentarze opisujące sposób prowadzenia zajęć, przygotowanie do egzaminu teoretycznego oraz praktycznego, a także na atmosferę panującą podczas wykładów i jazd. Bardzo ważny był też dla mnie elastyczny plan zajęć, ponieważ ze względu na liceum i dojazdy nie zawsze mogłam idealnie dopasować wszystkie godziny. Na szczęście po kilku dniach poszukiwań udało mi się znaleźć szkołę, która spełniała te wymagania.

Podczas pierwszych zajęć z teorii byłam nieco zestresowana, ponieważ bałam się, że nie dam sobie rady na egzaminie, kiedy będzie się liczył też czas reakcji. Mimo to okazało się, że większość przepisów drogowych była dla mnie bardzo intuicyjna, dlatego nie miałam zbyt dużych problemów z nauczeniem się ich na pamięć. Co więcej, trafiłam na niezwykle sympatycznego i cierpliwego instruktora, dzięki któremu dowiedziałam się, jak płynnie oraz bezpiecznie jeździć. To wszystko sprawiło, że zdałam wszystkie oficjalne egzaminy za pierwszym podejściem.