Najpopularniejszymi czapkami na lato zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci są czapki z daszkiem. Można je kupić zarówno w sklepach odzieżowych w damskich, męskich oraz dziecięcy. Dostępne są nie tylko w sklepach sportowych, ale także zwykłych sklepach sieciowych z odzieżą. Bardzo wiele producentów znanych marek sportowych ma w ofercie kilka rodzajów takich czapek.

Lubiane czapki na lato

czapka z daszkiem męska na latoZdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się czapka z daszkiem męska na lato. To właśnie takich jest największa dostępność zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych. Czapki z daszkiem chronią głowę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale także mężczyźni uwielbiają wersja jesienna. Wtedy są podszyte np. na polarze. Natomiast jeśli chodzi o wersję letnią bardzo często część czapki wykonana jest z bardzo przewiewne siateczki bawełnianej. Cena za męską czapkę typu dżokejka znanym sklepie sieciowym to koszt około 100 do 200 zł. Damskie również oscylują w takim przedziale cenowym. Dzieci również uwielbiam tego typu czapki. Dla nich można je znaleźć w sklepach odzieżowych nawet od 10 zł. Wszystkie tego typu czapki chronią świetnie oczy oraz skórę głowy przed nadmiernym nagrzewaniem. Bardzo często czapki z daszkiem męskie to również kaszkiety. Wersji letniej możemy je spotkać wykonane z najlepszej jakości lnu, który jest bardzo przewiewnym materiałem.

Wszystkie czapki czy to męskie czy damskie czy też dziecięce musimy zabierać ze soba upalne dni. Szczególnie koło południa, kiedy słońce świeci najmocniej. Jeśli na urlop letni wybieramy się za granicę, gdzie temperatura  dominująca jest powyżej 30 stopni to tym bardziej taka czapka na głowę jest wskazana. Mężczyźni najczęściej i najchętniej wybierają czapki typu dżokejka z daszkiem.