Wszystkie auta elektryczne dla dzieci posiadają zestawie pillot do zdalnego sterowania. Dzięki takiemu Pilotów rodzic lub inne dorosły może kierować pojazdem, które siedzi nasze dziecko. Jest to szczególnie istotne w momencie kiedy nasze dziecko nie potrafi jeszcze dobrze by kierować samochodem. Zazwyczaj pillot ma bardzo dużą rozpiętość i można sterować autem, które jest kilkanaście metrów dalej.

Elektryczne pojazdy sterowane pilotem

samochody dla dzieci na pilotZdecydowanie wszystkie samochody dla dzieci na pilot posiadają akumulator. Na pełnym naładowanym akumulatorze czas pracy wynosi nawet 2 h jazdy. Oczywiście dopuszczalna waga użytkownika to około 20 kg. Większość aut jest o masie 8 kg, oczywiście zdarzają się też takie które mają więcej akcesoriów i są wtedy cięższe. Wszystkie samochody elektryczne muszą przede wszystkim mieć pasy bezpieczeństwa. Użytkowanie pojazdu powinno odbywać się tylko i wyłącznie po zapięciu takich pasów. Ponadto rodzice muszą czuwać nad tym, czy dziecko nie chce wstawać podczas użytkowania pojazdu. Większość samochodów ma wbudowany różne sygnały dźwiękowe oraz świetlne. Najbardziej popularne są ledowe światła z przodu i z tylu, a także klakson. Zazwyczaj hamowanie polega na zwolnieniu pedała gazu. Jest bardzo płynny proces. Nie wymaga on większych umiejętności od dziecka. Auta elektryczne z pilotem to koszt około 400 złotych.

Oczywście wszystkie zabawki w tym również auta elektryczne, które są dopuszczone do kontaktu z dziećmi muszą mieć odpowiednie atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Trzeba zatem kupować zabawki tylko w sprawdzonych źródłach to jest znanych i popularnych sklepach z zabawkami dla dzieci. Takich sklepach jest bardzo duży wybór samochodów elektrycznych sterowany pilotem lub samodzielnie przez dziecko.

Kategorie: Zabawki