O wyjątkowych właściwościach muzyki ludzie dowiedzieli się bardzo dawno temu. Powstała nawet specjalna dziedzina, nazwana muzykoterapią, która charakteryzuje się uzdrawianiem i łagodzeniem objawów niektórych chorób właśnie przy pomocy dźwięku. Na czym to polega? Czy masaż dźwiękiem jest pomocny?

Jakie korzyści może przynieść nam masaż dźwiękiem?

misy tybetańskieMisy dźwiękowe, zwane też misami tybetańskimi, dopiero od kilkudziesięciu lat stały się popularne w kulturze zachodniej. W krajach azjatyckich znane są już od ósmego wieku naszej ery. Powstały one pierwotnie w Indiach, gdzie kultura buddyjska jest szeroko rozpowszechniona. Następnie dotarły aż do Tybetu i innych regionów Azji. Tradycyjnie misy tybetańskie wykonywane były ze stopu od kilku do kilkunastu różnych metali. Służyły one przede wszystkim jako akcesoria używane podczas obrządków religijnych oraz w trakcie medytacji. Z czasem przypisano im także właściwości lecznicze i uzdrawiające. Wszystko to miało odbywać się za sprawą dźwięku, który wydobywał się po uderzeniu misy specjalną drewnianą pałeczką, tak zwanym maletem. Niekiedy używa się także różdżki drewnianej, którą pociera się brzeg misy. Muzyka powstała w ten sposób ma silne działanie relaksacyjne oraz uspokajające. Mówi się, że potrafi ona dotrzeć wgłąb naszej świadomości, gdzie przechowywane są wszystkie wspomnienia. Dzięki wibracjom, które wzbudzają dźwięki, możemy pozbyć się złych wspomnień, traum a nawet depresji czy nerwicy. Wprowadzają nas w stan harmonii i zdrowia. 

Masaże relaksacyjne przy pomocy mis tybetańskich to sposób na zyskanie nie tylko ciekawych, mistycznych przeżyć, ale także na poprawę swojego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dźwięki misy wpłyną pozytywnie także na nasze samopoczucie, złagodzą stres oraz napełnią dobrą energią. Jest to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej. 

Kategorie: Rodzina