Zgodnie z tradycją, przyjęcie sakramentu chrztu przez najmłodszego członka rodziny to okazja do spotkania się najbliższych. Szczególnie, jeśli jest to pierworodne dziecko, rodzice chcą, aby chrzciny przebiegały bez niepotrzebnych spięć. Jak więc je zorganizować, aby nawet babcia nie miała zastrzeżeń?

Organizujemy tradycyjne chrzciny

chrzciny wołominNajpopularniejszą formą, jaką przyjmują chrzciny jest niedzielny obiad, na który zapraszana jest najbliższa rodzina dziecka, a więc dziadkowie, rodzice chrzestni, dla których ten dzień jest równie ważny oraz inni bliscy, jak wujkowie i ciocie wraz z ich dziećmi. Jeśli organizatorom zależy na tym, aby przyjęcie było zgodne z tradycją, warto rozpocząć wspólny obiad rosołem, który jest niezwykle uroczysty. Kolejne dania również powinny znajdować się w kanonie najbardziej znanych, polskich potraw. Kolejną ważną tradycją, jest wspólne zjedzenie tortu. Jeśli restauracja nie oferuje tego specjalnego wypieku, warto pokusić się o zamówienie tortu z cukierni z wyjątkowymi dekoracjami, jak toppery z imieniem dziecka czy urocze figurki z masy cukrowej. Jeśli chodzi o chrzciny wołomin jest doskonałym miejscem, aby znaleźć restaurację z rodzinnym klimatem i znajomością tradycji. Nieco mniej tradycyjnym, ale uroczym pomysłem jest przygotowanie odpowiednich, tematycznych dekoracji, jak baloniki z helem czy świece w słoiczkach z białymi koronkami, które sprawią, że stół będzie bardziej odświętny.

Dla wielu organizatorów chrzcin problematycznym tematem jest także obecność alkoholu na stole. W wielu regionach przyjęło się, że jest to okazja do wzniesienia zwyczajowego toastu za zdrowie maluszka. Jednak księża coraz częściej namawiają, aby były to przyjęcia bezalkoholowe. Decyzja jednak zależeć powinna od sumienia rodziców dziecka.

 

Kategorie: Fotografia