W niektórych branżach w Polsce sporą grupę pracowników stanowią obywatele Ukrainy, którzy są wykwalifikowani oraz doświadczeni m.in. w sektorze budownictwa, produkcji czy gastronomii i równocześnie ich koszty zatrudnienia są znacznie niższe od pracownika z kraju. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani zatrudnieniem Ukraińców, powinni skorzystać z pomocy profesjonalnych agencji pracy, które załatwiają wszelkie niezbędne formalności związane z legalnym zatrudnieniem na terenie Polski.

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy?

jak szukać pracowników z ukrainyNajlepiej skupić się na doświadczonych agencjach, które od lat współpracują z ukraińskimi obywatelami, załatwiając im stałe lub dorywcze prace, a także zakwaterowanie czy nawet dojazdy do pracy. W taki sposób pracodawca nie musi się niczym martwić, ponieważ cała niezbędna dokumentacja wymagana przez polskie oraz ukraińskie urzędy, jest organizowana przez wybraną agencję. Jeśli więc ktoś się zastanawia, jak szukać pracowników z Ukrainy, to powinien skontaktować się z jednym z przedstawicieli agencji polskiej lub ukraińskiej, aby poznać wszystkie szczegóły współpracy. Ogromną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest znalezienie pracowników zgodnych z potrzebami i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, pod względem m.in. doświadczenia czy przeszkolenia.

Podjęcie współpracy z agencją, bez względu na to, czy szuka się pracowników na stałe czy też może na tymczasowy okres zatrudnienia, jest komfortową i przede wszystkim w pełni bezpieczną opcją dla każdego przedsiębiorcy. Co więcej, stawki godzinowe osób z Ukrainy są znacznie niższe, niż wykwalifikowanych pracowników z Polski. Oczywiście kwestie wszystkich kosztów związanych z zatrudnieniem są zawsze ustalane z agencją pracy, która następnie rozlicza się z wynajętymi pracownikami. 

Kategorie: Usługi