Planowaliśmy z mężem w najbliższym czasie zainwestować w kupno instalacji fotowoltaicznej. Wiedzieliśmy, że przed wykonaniem praktycznego projektu instalacji fotowoltaicznej niezbędne jest wykonanie specjalistycznego audytu energetycznego. Taki audyt musieliśmy mieć gotowy jeszcze zanim udaliśmy się do firmy energetycznej po projekt wykonania instalacji fotowoltaicznej.

Wykonaliśmy audyt energetycznej w dobrej cenie

audyt energetyczny cenaNajpierw jednak zależało nam na tym, aby sprawdzić jakie są ceny rynkowe wykonywania audytów energetycznych. Chcieliśmy go bowiem wykonać w jak najlepszej cenie, żeby nie przepłacić. Poszukiwania odpowiednich informacji rozpoczęliśmy do internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: audyt energetyczny cena, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko porównaliśmy kilka ofert dużych firm zajmujących się audytami energetycznymi. Zauważyliśmy, że za wykonanie audytu energetycznego w budynkach i lokalach mieszkalnych zazwyczaj należy zapłacić około 100 – 120 złotych. W przypadku budynków gospodarczych, niemieszkalnych cena za audyt energetyczny wahała się w przedziale od 500 do 650 złotych. Ostatecznie zdecydowaliśmy się wybrać firmę energetyczną, która miała bardzo dobrą ofertę cenową i oferowała wykonanie profesjonalnego i rzetelnego audytu energetycznego. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór.

Wybrana przez nas firma energetyczna bardzo szybko wykonała audyt energetyczny na podstawie zużycia prądu podczas ostatnich trzech lat oraz bazując na mocy umownej prądu, jaki do tej pory pobieraliśmy z elektrowni. W ten sposób wykonała dla nas bardzo rzetelny i skrupulatny audyt energetyczny, który okazał się niezbędny do zaprojektowania wydajnej i kompleksowej instalacji fotowoltaicznej, której koszt szybko zaczął nam się zwracać.

 

Kategorie: Usługi