Coraz więcej osób decyduje się na zakup dzbanka filtrującego ze specjalnym wkładem filtrującym. Część z nich kieruje się oszczędnością, a druga część – ochroną środowiska. To bardzo dobry sposób, który pozwala na szybkie uzyskanie wody. Nie musimy chodzić po nią do sklepu, bo wszystko czego nam potrzeba mamy w domu.

Jak przebiega proces filtracji?

filtry do wody pitnejTak naprawdę wodę prosto z kranu można już pić. Z całą pewnością nie jest ona szkodliwa. W takim razie do czego służą filtry do wody pitnej? Filtr ma za zadanie usunąć z wody wszelkie substancje, które negatywnie wpływają na jej smak, zapach, czy barwę. Niektórzy uważają, że takie filtrowanie całkowicie oczyszcza wodę z drogocennych pierwiastków. Nic bardziej mylnego! Filtry usuwają jedynie szkodliwe substancje oraz zanieczyszczenia. Na rynku są dostępne różne filtry. Zdecydowana większość to proste filtry, które jedynie oczyszczają. Jednak nie brakuje również filtrów, które wzbogacają wodę o dodatkowe pierwiastki. Mówi się o tym, że przeciętnie jeden filtr wystarcza na około 4 tygodnie. Po tym czasie powinniśmy wymienić go na nowy. Wybierając dzbanek filtrujący, dobierzmy taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Jeśli będziemy jedynymi użytkownikami, z całą pewnością wystarczy nam pojemność do 1,5 litra. Z kolei w przypadku większej ilości osób, warto jest wybrać dzbanek o pojemności od 2 do 4 litrów. Wybór dzbanków jest tak ogromny, że z pewnością znajdziemy wariant, który wpasuje się w naszą kuchnię. Lepsze dzbanki wyposażone są również we wskaźnik zużycia filtra. To spore ułatwienie, ponieważ nie musimy pamiętać o tym, kiedy założyliśmy nowy.

Dzbanek filtrujący to świetne urządzenie, zajmujące niewiele miejsca. Dzięki niemu i zawartemu w nim filtrowi, możemy w bardzo szybki sposób polepszyć walory smakowe wody kranowej. Pamiętajmy o tym, że woda prosto z kranu również nadaje się do spożycia, jednak jej walory smakowe będą nieco gorsze.