Dekoracje ogrodowe mogą mieć różne kształty i formy. Do popularnych ozdób należą różnorodne zwierzęta. Sztuczne żaby często ustawiane są przy oczkach wodnych. W trawach ładnie wyglądają metalowe ptaki. W ogrodzie ptaki spełniają rolę ozdobną, ale tez mogą działać odstraszająco na szkodniki, koty oraz szpaki niszczące plony.

Sztuczny ptak ozdobny na balkon

metalowe ptaki ogrodoweNa balkonie, tarasie, czy też w ogrodzie, warto zadbać o dekoracyjne elementy. Wśród nich znajdują się sztuczne ptaki. Metalowe lub ceramiczne repliki zwierząt do złudzenia przypominają oryginał. Duże metalowe ptaki ogrodowe ładnie prezentują się w trawach. Są to np. pawie, bociany, czaple lub orientalne flamingi. Na parapecie i na balkonie lepiej wyglądają małe wróble, sikorki, małe papużki. Metalowe ptaszki mogą być płaskie, ustawione na wsporniku lub trójwymiarowe. Często taki ozdobny ptak może pełnić dodatkową funkcje wspornika. Na metalowym słupku może oprzeć się róża pnąca lub groszek albo powój. Jeśli ptak dekoracyjny zostanie umieszczony pod drzewem owocowym, wówczas pełnić będzie funkcję stracha na wróble. Zastosowań jest wiele, a w sklepach ogrodniczych oraz z dekoracjami wnętrz, wybór ptaków ogrodowych jest bardzo duży. Popularne są zarówno duże ptaki naturalnej wielkości, jak i małe figurki ptaszków zdobiące balkon, taras albo doniczki z kwiatami. Taki ptak z metalu może być dobrym pomysłem na prezent urodzinowy dla amatora ogrodnictwa.

Urządzanie ogrodu to zarówno dbanie o kwiaty, koszenie trawy, jak i wprowadzanie pomysłowych dodatków. Ptaki metalowe i inne zwierzęta ogrodowe mają dekorować przestrzeń wokół domu. Metalowe odlewy pełnią także funkcje stracha na wróble, odstraszając szpaki od drzewek owocowych, np. wiśni, śliwek lub czereśni. ładnie wyglądają w trawie oraz przy oczku wodnym.