Samoloty ultralekkie możemy kupić już za nieco ponad sto tysięcy złotych. Natomiast w przypadku używanych maszyn, ta cena może być nawet o kilkadziesiąt procent niższa. To koszt dobrego auta, a kogo stać na taki pojazd, często pragnie zdobyć nowe uprawnienia w postaci licencji pilota.

Koszt licencji na samoloty ultralekkie 

samolot ultralekki licencja cenaSzkolenia na maszynach ultralekkich są obecnie jednymi z najbardziej popularnych. Wynika to z dużo łatwiejszego dostępu do zajęć szkoleniowych i z niższych cen samolotów. Kiedyś, na luksus podróżowania własnym samolotem, mogli się zdecydować tylko bogaci ludzie. Dziś, ta sytuacja wygląda zgoła inaczej. Przede wszystkim zmieniono system szkolenia oraz znacznie obniżono stawkę za kurs. Jeśli chcemy zdecydować się na zdobycie uprawnień na samolot ultralekki licencja cena jej jest adekwatna, do odbywanego cyklu szkoleń. By przystąpić do kursu, trzeba mieć ukończone szesnaście lat. Szkolenie trwa czterdzieści pięć godzin i obejmuje podstawy aerodynamiki, nawigacji, a także meteorologii. Na tym etapie zapoznamy się też z topografią lotnisk, ich specyfiką oraz potencjalnymi niebezpieczeństwami, jakie czyhają na każdego pilota. Po ukończeniu części teoretycznej kursu, jesteśmy delegowani do kursu praktycznego, czyli lotu samolotem. Jednak najpierw zostaniemy zapoznani z podstawowymi urządzeniami pomiarowymi, światłami, regulacją foteli oraz sterów. W cenę szkolenia wchodzi również kurs na symulatorze, który jest świetnym odzwierciedleniem prawdziwego lotu. 

Bardzo wielu ludzi chce zdobyć licencję pilota. Bez wątpienia daje to wolność i mobilność, jakiej inni, mogą nam jedynie zazdrościć. Samoloty ultralekkie to maszyny bardzo popularne, głównie ze względu na swoją relatywnie niską cenę i łatwość zdobycia licencji.

Kategorie: Usługi