Rolety to praktyczny element wyposażenia domu. Ich ogromny wybór pozwala na dopasowanie do konkretnego stylu wnętrza, a także jego kolorystyki. Roleta jest bardzo komfortowa, ponieważ pozwala ana regulację stopnia zaciemnienia konkretnego pomieszczenia.

Jakie rolety są najlepsze?

praktyczne mini rolety noc i dzieńNajczęściej wybieranymi roletami są praktyczne mini rolety noc i dzień. Rolety mini mają to do siebie, że pasują praktycznie do każdej okiennicy. Rolety tego typu wyglądają świetnie nie tylko wewnątrz, lecz także patrząc od zewnątrz. Niezaprzeczalną zaletą rolet tego typu jest fakt, że nie wymagają one specjalnego traktowania, czy pielęgnacji. Wszystko za sprawą impregnacji przeciwpyłowej. Dzięki niej kurz nie osadza się na tkaninie. Jeśli zauważymy jakiekolwiek drobne zanieczyszczenie, z łatwością usuniemy je gąbką nasączoną wodą. Nie musimy stosować żadnych detergentów. Jeśli plama jest poważna, możemy użyć środków do czyszczenia na sucho. Zatem czym różni się roleta dzień i noc od tej tradycyjnej? Jedynie poziomymi pasami, które są widoczne na jej powierzchni. Dzięki nim mamy możliwość sterowania oświetleniem poprzez podnoszenie lub opuszczanie rolet. Niektórzy uważają, że rolety takie prześwitują. Nic bardziej mylnego! Wszystko dlatego, że tkanina jest nawijana na wał aż w dwóch warstwach, które są do siebie równoległe. Mini rolety dzień i noc bardzo szybko przymocujemy do okiennicy. Możemy to zrobić używając haczyków lub przyssawek. Największą zaletą jest właśnie łatwość montażu, z którą poradzi sobie każdy.

Jeśli stoimy przed wyborem konkretnego modelu rolet i nie do końca wiemy, które wybrać, warto zastanowić się nad roletami dzień i noc. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy rozmiar naszych okien jest niestandardowy. Poza tym rolety to są niesamowicie proste w obsłudze, a z montażem jest w stanie poradzić sobie nawet dziecko.