Wierzący i praktykujący katolicy bardzo często sięgają po ciekawe pozycje książkowe i filmowe, by poszerzać swoją wiedzę i pogłębiać religijność. Na rynku dostępnych jest wiele wartościowych książek, które z pewnością warto poznać i zgłębić.

Katolickie pozycje książkowe wartościową lekturą

książki katolickieJeśli chcemy nabyć interesujące i wartościowe pozycje literackie, które umocnią naszą wiarę i poszerzą wiedzę, warto udać się do księgarni prowadzonej przez zakon lub znajdującej się w pobliżu kościoła. Dostępne tam książki katolickie traktują o wydarzeniach biblijnych, żywotach świętych, geografii Izraela, kulturze i sztuce chrześcijańskiej oraz o sprawach bliskich każdemu człowiekowi, jak prawidłowe żywienie czy dbanie o zdrowie. Dlatego książki katolickie cieszą się dużym zainteresowaniem również w innych kręgach religijnych, a nawet laickich. Literatura historyczna obejmująca aspekty katolicyzmu jest powszechnie wykorzystywana na uniwersytetach, na wydziałach i instytutach archeologicznych czy etnologicznych. Taka lektura jest również ciekawym i rozwijającym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zarówno starsi, jak i młodsi czytelnicy z pewnością znajdą coś dla siebie wśród katolickich pozycji. Książki przedstawiające żywoty świętych to wspaniały pomysł na prezent dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i poszukujących patrona dla siebie, z kolei pozycje prezentujące podstawowe prawdy wiary przypadną do gustu dzieciom mającym przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

Jeśli jesteśmy pasjonatami czytelnictwa i chcemy pogłębić swoją wiarę i rozwinąć duchowość, warto sięgnąć po wartościowe książki katolickie. Taka literatura jest ciekawa, pouczająca i wartościowa, a czas przy niej spędzony z pewnością nie będzie zmarnowany.

 

Kategorie: Rodzina