Energetyka słoneczna staje się w Polsce i na świecie coraz popularniejszą metodą na pozyskiwanie taniej i ekologicznej energii dla potrzeb zarówno dużych firm, które zamawiają projekty swoich nowych siedzib.

Ogniwo elektryczne i energia słoneczna

ogniowo elektryczneZ uwzględnieniem najnowszych norm i wymagań w zakresie ekologii i ekonomii użytkowania, jak i indywidualnych użytkowników, takich jak gospodarstwa domowe. Wraz z popularyzacją tematu, pojawiają się również siłą rzeczy pewne nieścisłości i nieporozumienia co do terminologii i funkcjonalności poszczególnych systemów. Jako specjalista pracujący w jednej z firm zajmujących się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie alternatywnych źródeł energii i zasilania, stwierdziłem że dobrze będzie popracować trochę nad przeciwdziałaniem nieporozumieniom. Przede wszystkim, rozmawiając o urządzeniach takich jak panele słoneczne, zainteresowany mniej więcej wie jaka jest zasada ich działania. Bateria słoneczna, składająca się z ogniwo fotowoltaiczne uzyskuje energię ze światła słonecznego, które przekształca w ładunki elektryczne, następnie magazynowane w akumulatorach i w razie potrzeby przekształcane przez falowniki z prądu stałego w prąd zmienny. Baterie słoneczne służą zatem do wytwarzania energii elektrycznej, którą można potem wykorzystać w różnoraki sposób. Bardzo często mylone są z kolektorami słonecznymi, a różnica między nimi jest zasadnicza.

Kolektor służy zadaniom grzewczym, takim jak ogrzewanie domu albo wody. Mam nadzieję, że różnica po lekturze tej krótkiej notki jest zrozumiała i pozwoli na uniknięcie problemów w razie składania zamówień w naszej firmie.

Kategorie: Przemysł