Kierowcy interesują się cenami gaśnic proszkowych, ponieważ mają obowiązek posiadania ich w swoich pojazdach. Koszt jest uzależniony od tego, jaka pojemność nas interesuje. W przypadku samochodów osobowych musi to być gaśnica dwukilogramowa. W tym artykule opiszę jednak ceny kilku rodzajów gaśnic, aby każdy mógł je sobie porównać. Im większa gaśnica, tym cena za kilogram proszku spada.

Koszt gaśnicy proszkowej

gaśnice proszkowe - cenyCeny gaśnic nie są duże, jeśli zastanowimy się nad tym, na ile jedna gaśnica nam wystarczy. Wiadomo, że co najmniej dwa lata nie będziemy jej zmieniać. Jeśli chodzi o niewielkie gaśnice proszkowe – ceny są bardzo przystępne. Jeden kilogram proszku kosztuje około trzydziestu złotych. Mogą występować niewielkie różnice, które są spowodowane miejscem, w którym gaśnica jest przez nas kupowana. Do samochodu jest potrzebna gaśnica dwukilogramowa, którą możemy nabyć już za pięćdziesiąt pięć złotych, nawet drogą internetową. Z każdym kilogramem cena maleje średnio o dwa złote. Gaśnice mogą jednak różnic się między sobą pod wieloma względami. Niektóre z nich są odporne na wyższe temperatury. To może powodować wahania cenowe. Jednak w przypadku pożaru gaśnica, która jest odporna temperaturę jest bardzo potrzebna. Tak samo jest z wagą aluminium, które zostało użyte do produkcji gaśnicy. Te nieco droższe są lżejsze. Ta różnica jest jednak niewyczuwalna dla zwykłego użytkownika.

Ceny gaśnic są bardzo różne, co zasadniczo nikogo nie dziwi. Jednak z doświadczenia wiem, że nie warto na takim sprzęcie oszczędzać, gdyż w razie potrzeby będzie on dla nas bezcenny. Ten zakup wykonujemy tak rzadko, że możemy zdecydować się na droższy egzemplarz. Na pewno nie będzie to dla nas poważną przeszkodzą. Niektóre mogą mieć nawet wydłużoną datę ważności.