Jakie są obecnie ceny działek budowlanych nad polskim morzem? Czy pandemia koronawirusa wpłynęła na ich obniżenie? Jak się okazuje ceny tego rodzaju nieruchomości nad Bałtykiem cały czas utrzymują się na stałym i dosyć wysokim poziomie. Widać to chociażby na przykładzie Kołobrzegu, w którym ceny działek nieznacznie rosną z roku na rok.

Ile kosztuje działka z drogą w Kołobrzegu?

działki z drogami kołobrzegSamo kupno działki budowlanej nad Bałtykiem jest bardzo proste, ponieważ ofert sprzedaży jest całe mnóstwo. I chyba tylko w tym zakresie widać efekt pandemii – właściciele wyprzedają swoje ziemie, ale z ceny schodzić nie zamierzają. Kupując działkę na pewno warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim działki powinny mieć dojazd, bo bez drogi dojazdowej trudno będzie z takiej nieruchomości skorzystać. Nad polskim morzem większość nieruchomości do sprzedania to właśnie działki z drogami Kołobrzeg jest tego świetnym przykładem. Do tego jeszcze działka powinna mieć podłączone media. W Kołobrzegu takie kompletne działki budowlane kosztują nawet do pięciuset złotych za metr kwadratowy. Najdroższe działki są do kupienia bezpośrednio przy linii brzegowej, czyli tam skąd jest najbliżej na plażę. Na obrzeżach miasta można znaleźć średniej wielkości działki za niespełna trzysta złotych od metra. To już są naprawdę przystępne ceny, ale trzeba podkreślić, że z roku na rok są one coraz wyższe. A to dlatego, że jest ich wolnych coraz mniej.

Biorąc pod uwagę, że średniej wielkości działka z drogą w Kołobrzegu ma około tysiąca metrów kwadratowych powierzchni to na jej zakup można wydać nawet do miliona złotych. Im dalej od brzegu morza tym taniej, ale i tak nie kupi się tańszej działki o tej powierzchni niż za trzysta tysięcy złotych. Chyba, że poszuka się działki w miejscowościach położonych obok tego miasta.